Proje Hakkında

Hayat ve düşüncelerini  merak ettiğimiz “öteki” insanlarla muhabbet etme fikri aklımıza geldiğinde içimizi garip bir heyecan kapladı. Bu projenin eğlenceli ve bir o kadar da öğretici olacağına inandık. İşte bu heyecan ve inançla yola çıktık ve “Maksat Muhabbet”in temelleri atıldı.

Sitenin tasarımıyla uğraşırken, proje fikri daha da olgunlaştı. Siteye bir anket eklemeye ve muhabbet edilecek isimleri okuyucunun seçmesine karar verdik. Böylelikle “Maksat Muhabbet” çok daha farklı bir proje haline geldi.

Burada her ay okuyucular tarafından seçilmiş bir kişiyle röportaj yapacak ve yayınlayacağız. İşin güzel tarafı röportajları nasıl ayarladığımızı, hangi soruları soracağımızı sizler de bilecek ve bu süreçlere müdahil olabileceksiniz.

İnsan eşcinsel olduğunun farkına nasıl varır?

Bir Müslüman neden durduk yere ateist olur? Ya da bir ateist neden Müslüman olmaya karar verir?

Veya bir hayat kadını ayda ne kadar kazanır?

İşte bu ve benzeri soruların cevaplarını siz de merak ediyorsanız, doğru adrestesiniz. Çünkü burada kişileri siz seçecek, soruları siz soracaksınız. Biz de seçtiğiniz o kişilere sorularınızı aktaracak ve cevap arayacağız.

Peki, tüm bunları yapacağız da ne olacak? Aynı sokakları, caddeleri, şehirleri ve hatta koca bir dünyayı paylaştığımız “öteki”yi daha yakından tanıma şansımız olacak. Belki onları tanıdıkça empati kuracak ve daha sağlıklı, her bireyiyle daha barışık olduğumuz bir toplum olacağız.

Şimdi sizden istediğimiz sitenin anket bölümündeki 5 karakterden birisini seçmeniz. Sonrasında seçilen isme yönelik sormak istedikleriniz varsa, bize soru teklifinde bulunmanız…

İşin geri kalanını zaten biz halledeceğiz!

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön